Červen 2011

Mám se fajnově

22. června 2011 v 19:24 | Audrey ♥
Oficiálně si zase vyhlašuju pozastavení. ;)
O prázkách se sem možná vrátím.
V pondělí stejně jedu na 14 dní pryč, tak co. ;)
Ještě si ale musím dokoupit pár věcí!
Pro mě: Svačina do auta, klečtičky na řasy, hnědá řasenka?. (180 bez řasenky?)

Count on me♥

16. června 2011 v 18:27 | Audrey ♥ |  Dny, týdny, měsíce
Ode dneška oficiálně prohlašuji, že mám prázdniny. Tedy do školy ještě chodit musím, ještě stále musím dávt pozor, aby jsem nenaštavala učitele a ti mi posléze nešli přepsat vysvědčení (na kterém mimochodem nemám rušení co bude za známky), ale jinak už jsem myslí na prázdninách. Ve svých představách se už převaluji na pláži u moře v Itálii, lezu po skalách v Alpách a hraju Jungle speed se sourozenci. Známky jsou už přece uzavřeny, ne? (Jen doufám, že mě ještě nebude zkoušet ta češtinářka...) Každou chvíli mě přepadají euforické pocity, když si uvědomím, že už jenom 11 dní a jedem do Itálie! Venku je cítit léto, do školy se chodí jen v šortkách a v poledne potkáte všechny ve městě se zmrzkou v ruce. Kdyby to bylo na mě, dala bych prázdniny už od poloviny června. Vím, že je toho teď na blozích plno a že už toho máte dost, ale pokud chcte jiné články, jděte jinam. ;)

Dneska jsem si udělala fajn den. Po škole (kde jsme se mimochodem ve třech z pěti hodin dívali na DVDčka a jedno byla Žlutá ponorka od Beatles! :)) jsem si zašla do DM a udělala si radost novým make-upem, pudrem, černo-bílou tužkou na oči, béžovým lakem na nehty a sprejem na vlasy proti UV záření, mořské vodě a chlorem. Sice jsem tam nechala pěkný balík peněz (:D), ale nelituju toho. Už dlouho jsem si nic nekoupila a tyhle věci se mi před dovolenou hodí. ;) Pak jsem si zašla do sekáče omrknout, co nového a nic nového neměli. :D Zkoušela jsem si jedny šaty s Atmosphere a jedny z Vero Moda, ale ani jedny mi nesedly, i když byly pěkné. Potom jsem si koupila dva kopečky té nejlepší zmrzliny na světě (skořicová, karamelová) a zašla si do tety pro pleťovou vodu. Doma jsem skočila do bazénu, kde mě opět přepadaly ty euforické pocity štěstí z toho, že je nádherně, že je teplo a že budou prázdniny. Pak jsem e chvíli učila jezdit na skejtu, který dostala ségra a musím říct, že je to docela těžké! :D A teď na milovanou češtinu!
Juchů!
Ještě že mám Bruna Marse a Beatles...

Summer, summer, summer, ...

15. června 2011 v 16:35 | Audrey ♥ |  Dny, týdny, měsíce

Jsem opravdu velice ráda, že je už dnešní den za mnou. Bylo to strašně náročné, stresující, ale je to pryč a proč se k tomu vracet? Říká se, že čím těžší konce školních roků, tím sladší jsou pak prázdniny. Pokud je to pravda, tak budu mít prázdniny jako královna. ;) Po dnešku už mám všechny známky krom dějáku myslím uzavřené a doufám, že ještě na dva měsíce uzavřené zůstanou! :D Vlastně mě ještě čeká zkoušení z češtiny, což mi připomíná, že bych se měla jít učit... Ale nechme školu školou, není to mé oblíbené téma... :D

Včera jsem si projížděla můj starý blog. Před ním jsem asi rok a půl blogovala na jiných blozích, ale byly to takové ty pixelky, KusovQy a podobné blbosti, tak jsem je všechny zrušila a zůstal mi jenom můj minulý blog na které jsem vydržela asi rok a půl. Když jsem na něm byla asi rok, chytla mě nějaká krize a přestěhovala jsem se na nový blog ze kterého jsem se po dvou měsících vrátila zpátky. Ale po roce a půl, které jsem tam ztrávila jsem se tam začala cítit trapně. Na blog přišel brácha a já tam měla docela nevyspělé myšlenky a tak celkově jsem měla chuť utéct. A tak jsem tady. Včera do večera jsem si procházela staré články, připomínala jsem si věci, na které jsem už dávno zapomněla a uvědomila jsem si, jak moc je blog fajn. ;)

A co bych více řekla? Nic. Opravdu není nic jiného nad čím přemýšlím než prázdniny. Ještě před odjezdem mě čakají veliké nákupy v O., musím si dokoupit nějaké blbosti v drogerce, zajít si ke kadeřnici a do sekáče pro nějaké drobnůstky. A ano, už jsem propadla nakupování v sekáči. Hned můj první nákup (asi před 14 dny) byl hned super! Sehnala jsem přehoz z C&A, absolutně neobnošený jen za 70kč! :)

I'm lost!

14. června 2011 v 17:30 | Audrey ♥ |  Dny, týdny, měsíce

Uh, je toho na mě hodně. Až moc. Pořád se snažím uklidňovat tím, že už "jen" (pro mě) 8 školních dní, ale moc to nepomáhá. Mám nervy z toho, že se nakonec uukáže, že těch dvojek bude více. Bojím se, že mi učitelka z češtiny nedá jedničku, bojím se, že dostanu dvojku z občanky a z dějáku. Prostě jsou tyhle dny plné strachu a učení. A nejhorší je, že když jsem já z něčeho nervózní, nejsem schopná se učit. Nejraději bych se někde zakopala a vylezla až po uzavření známek. Tohle je snad poprvé v životě, kdy si přeji být nemocná a na druhou stranu chodit do školy. Nemůžu se rozhodnout co z toho je lepší. Hlava mi třeští z nedostatku tekutin a spánku a břicho mě bolí z nervů.
To jsem teda zvědavá, jak budu vypadat až jednou budu dělat maturity...
A nejhorší na tom je, že si za to můžu hodně sama. Dobře, nemůžu za to, že jsem byla furt nemocná (145 zameškaných hodin!) a tak jsem na spoustu látky chyběla, ale můžu si za to, že jsem to někdy dost flákala. Jsem vážně hloupá...
A víte co je vtip? Že místo baych se učila tu podělanou občanku a děják, tak sedím tu, píšu článek a poslouchám Coldplay...
Ale když já prostě nemám šanci se za jedno odpoledne naučit pojmy a letopočty za celý rok! :(
Ach jo, už aby to bylo za mnou. :(


Just because I'm losing
Doesn't mean I'm lost
Doesn't mean I'll stop
Doesn't mean I will cross

Summer trends

13. června 2011 v 17:28 | Audrey ♥ |  Módní já
Zjistila jsem, že mi vyhovuje, když tu nikdo nechodí. Nemusím se obávat, že to tu někdo najde a nemusím brát ohledy na vás. Můžu tu jít, kdy se mi zachce a psát co se mi zachce. Třeba u tohodle článku by mě asi spousta blogrů ukřižovla, ale mě psaní podobných článků baví a i já sama je jinde ráda čtu, tak proč podobný nepřipravit? Navíc potřebuju odreagovat od těžkých posledních dní školy... A o čem že bude tento článek. Jak vám asi napověděl nadpis, bde o trendech tohoto léta.
Jako první je nudtno zmínit barvy a tvary, které jsou opravdu důleité pro toto léto. O tzv. clolour blockingu jste už jistě slyšeli. V praxi to znamená, že jakékoliv kontrasní barvy, které smícháte dohromady nejsou tabu, ale naopak velmi šik. ;) Ve tvarech pak jednoznačně vede vroz kytek. Tohle léto se totiž nese ve znamení romantismu a právě převažjícím vzorem jsou květiny. ;)


Dobrým nápadem je podle mě koupit si jednu barevnou věc (nejčastěji kalhoty, svetřík, boty nebo kabelku) a ty potom kombinovat s jemnějšími barvami. Ovšem opravdu spíše záleží na vaší odvaze a chuťi.


Wishlist, Italy♥

12. června 2011 v 19:16 | Audrey ♥ |  Módní já


Dnešní den byl super, až na to učení. Momentálně se mi ale moc nechce přemýšlet o šíleném týdnu (a půl) plného zkoušení, písemek a uzavírání známek. Musím to brát optimisticky říkat si "Už jen přesně 10 školních dní a jedeme do Itálie!" Nemůžu se dočkat! Příští víken jedeme pro tuto událost na veliké nákupy, kde dokoupíme nějaké věci, na což se taky strašně těším. A protože nechci jet na nákupy nepřipravená, sepsala jsem si seznam věcí, které potřebuju dokoupit a koukla se na stránky F&F a H&M jaký je výběr. Tady je pár věcí, které mi padly do oka. ;)
H&M
Milované šaty. 359,-


Ale i těmihle bych nepohrdla. 259 ,-
Úžasné sandálky. 299,-
Sukně do pasu. 399,-
Krásné botky na klínku. 599,-

Úžasné tílko.
A tohle chci na nározky. ;) Okolo 200,-


F&F - Tesco

Plavky. Dohromady 450,-

Ale i tyhle by byly pěkné v jiné barvě... Dohromady 450,-Takovýto a nebo podobný klobouk chci určitě. Možná nějaký tmavý, nevím. 180,-

Itálie - země lákavá!

11. června 2011 v 22:28 | Audrey ♥ |  Dny, týdny, měsíce
Já už si vážně nejsem jistá ničím. Nejsem si jistá, jestli tohle oživování blogu má cenu a ani si nejsem jistá jakým směrem chci, bay se ubíral můj blog. Ale na takovéto otázky těžkého tapu je už moc pozdě večer a proto se píše budeme zabívat tím, co mě momentálně bezprostřeně těší, co mě naopak zlobí a co je potřeba všechno stihnout.


Ale vezměme to popořádku. V úterý byla generální zkouška na vystoupení, které se konalo ve středu. Miluju tu atmosféru před vystoupení, miluju to, když musíme dřít. Od jedné hodiny jsme měly trénink a jelikož se naše ZUŠka přestavuje, měly jsme trénink na průmce. Zrovna měli tělocvik asi druháci a bylo docela vtipné poslouchat jejich hlášky typu "Hm, to je ale matroš". :D Na generálce v kině se pak ale stala jedna nemilá věc. Jenda holka si narazila prs a nemohla vystupovat. :( Byla jsem z toho docela špatná, protože mi bylo jasné, jak z toho musí být smutná.
Ve středu pak bylo vystouepní. Byla jsem z toho strašně nervózní, ale nakonec se to vydařiilo a na dopoledních koncertech jsem to niajk extrémě nespletla. Na večrním koncertě to už bylo krapet horší. Spletla jsem tango, ale nikdo si toho nevšiml, alespoň tak mi to tvrdili sourozenci. Bylo to úžasné. Miluju tu atmosféru v zákulisí při vystoupení. Miluju, když už stojíme přímo v zákulisí vedle pódia a čekáme až budeme moct nastoupit. A miluju, když se rozezní první tóny a začínáme tančit. :) Jako poslední číslo bylo to, že jsme na jednu písničku všechny ročníky nastoupily na pódium, něco jsme zatančily. A potom nás pan ředitel (nás absolventky) volal dopředu a dál nám kytičku a pamětní list. ^^
Ovšem mezi jednotlivými vystoupeními se stala jedna nemilá věc. Hlídala jsem jedné paní učitelce malého, asi dvouletého synka, který po mě skákal, když jsem sedlě na podlaze. Jednou ovšem po měkočil, když jsem to absolutně nečekala a já si strašně narazila hlavu o zem. Další den mě to strašně bolelo, celou hlavu jsem měla těžkou a motela se mi. V pátek jsem tedy na pokyn mamky zašla k doktorce a ta mě poslala na rentgen. Z rentgenu jsem musela jet do nemocnice, kde mě prohlédl doktor a konstatoval, že jde jen o lehký otřes a mám o víkendu zůstat v klidu, ládovat se práškama a dávat si pozor na malé caparty. :D
Dneska je mi už podstatně lépe. Celý den mám strašně lenivou náladu a nejsem schopná ani vysát pokoj. :D Dvaktát jsem byla v bazéně a chvíli jsem se opalovala. A to je asivšechno. Ovšem ráno jsem se dozvěděla, že 27. mi začínají prázdniny, protože s rodinkou jedeme na 14 dní do Itálie! Strašně se těším. Týden pobudeme v Alpách a potom se vydáme dolů k moři. Kouknem se do Benátek a tak. Bude to strašně fajn. Jen si sepisuju seznam toho, co si ješě musím stihnput koupit a zařídit. A tady mám jednu otázečku na vás: Jakou dobrou knížku by jste mi doporučili na prázdniny? Hledám nějakou oddechovou, zajímavou, letní, romantickou (třeba). Prostě něco zajímavého a letního u čeho se nemusí moc přemýšlet. Znáte nějakou takovou?
A ano, vím, že tento článek nestojí ani za bačkoru, ale sveďme to na mé poranění hlavy, ano? :)

Musíš se pokořit, abys mohl být povýšen.

6. června 2011 v 20:12 | Audrey ♥ |  Dny, týdny, měsíce
Je to teď těžké. Ke školním problémům se ještě přidaly problémy rodinné, ale více to rozvádět nechci. Víte, je to těžké jen dočastně, ale uvnitř se mám skvěle. Prožívám takovou tu vyrovnanost se vším, co přijde i s tím co je. Mám se v podstatě fajn. Můžu chodit v pěkném oblečení, mám príma kámošky, nejúžasnější kámošku v sestře a sestřence a moje mladší sestra je sice v pubertě, ale miluje mě a je s ní sranda. Zkrátka a jednoduše, i když jsem se dneska ve škole nedovedla soustředit, v těláku se málem rozbrečela (ano, dnešek nebyl jednoduchý...) (a to mě ještě ve škole nikdo nikdyy neviděl brečet!) a zkazila jsem písemku z chemie i fyziky, ale stejně se mám fajn! A dnešní trénink sice byl namáhavý a já jsem si uvědomila, že to tango asi nebude tak geniální jak se zdá, i tak to bylo super.


Dneska, když jsem jako vzorná a vždy aktivní studentka ruského jazyka odnášela z učebny třídní knihu pro němčináře, měla jsem při dlouhé cestě čas trochu přemýšlet. Zatím co mi vlahý vánek mírně čechral vlasy (trocha dramatického efektu nikdy neuškodí) uvědomila jsem si, že mám tuhle školu přes veškeré to moje brblání vlastně ráda. Paní uklízečky si mě pamatují a mají mě ráda, protože se jako snad jediná ze školy vždyky na ně usměji a pozdravím, kuchařky mě obdarovávají milými poznámkami a ani se spolužáky to není tak zlé. A už je to skoro pryč. Já vím, že svými častými poznámkami o střední škole jste si možná utvořili milnou představu, že jsem už letos devaťačka, ale nejsem, jen to více prožívám už rok dobředu. A opravdu mi tyto školní chodby budou chybět. Jen mám strach z budoucnosti. Bojím se, kde už za rok a pár měsíců budu nastupovat. je to pro mě velmi důležité, jsem dost cílevědomá a za svým snem si jdu. Protoje prom mě zklamáním, že jsem si zhoršila vysvědčení, čímž jsem i snížila šanci dostat se na jazykový gympl. Vím, že škola není v životě to nejdůležitější a jsem přesvědčena o tom, že bych byla stejně spokojena jako na pajdáku, zdrávce tak i na gymplu, ale stejně. Jít na tuhle školu je pro mě sen už dlouho. Hlavně asi proto, že ty amíky znám ze sboru a vím jak moc fajn jsou to lidi. A že by mě mohli učit? Ach! A ty děcka... Je tam úplně jiný kolektiv lidí než na jakékoli škole. A já si pár blbýma známkama pokazím šanci se tam dostat.
Někdy jsem váženě hloupá.

Nový článek

5. června 2011 v 22:05 | Audrey ♥ |  Dny, týdny, měsíce
Oficiálně přicházím se staženým ocasem, sklopenou hlavou a snad již definitivně. Zkrátka a jednoduše, chybí mi blog. A jak mě znáte, ai to není na trvalo, ale já doufám - už jen kvůli vám - že v brzké době se žádné stěhování ani odcházení konet nebude. Jak možná někteří z vás vědí, založila jsem si blogspot. A je to můj veřejý blog, kam chodím jednou za čas. Spíše fotoblog. A neruším ho, budu v něm pokračovat, ale chybí mi psaní někam, kde mě nikdo nezná a kde se můžu vypovídat, dát svou tvorbu a nikdo si o mě nebude nic myslet.


Ale neradujte se, radovali by jste se předčasně. Paní Audrey (ano změna přezdívky, klidně mě křižujte, ale v podsttě vám nedlužím omluvu, je to moje věc) je totiž nesmírně zaneprázdněná osoba! Když totiž není na tréninku nebo vystoupení, nebo nemusí moderovat Den města, nebo taky vymýšlet program na mládež, opravovat si známky a dělat spousty dalších věcí, většinou pije zelený čaj ze svéko kočičího hrnku, nebo plave v bazéně. A nebo se jí hlavou motá miliony myšlenek. Ale snad budu aktivnější. A snad mě zase nepopadne blogová krize. Chtěla bych mít blog o kterém budu vědět jakým chci aby se ubíral směrem, ale většinou u toho směru nevydrřím a krze je na světě. Držte mi palce, ať to tentokrát vyjde! :)