Interesting films.

4. dubna 2011 v 19:48 | Wake™ |  Z knížek, filmů a hudby
Poslední dobou (a pěkně dlouhou!) nemám žádnou inspiraci o čem bych mohla psát své články. Až dneska mě konečně napadlo napsat článek jako "recenzi" deseti nejoblíbenějších filmů. Problém je v tom, že jich je fakz hodně, takže se z toho nakonec vyklubal seznam filmů, které mě za poslední dobu zaujaly nejvíce a na které jsem si při vzpomínání náhodou vzpomněla. Ve skutečnosti je jich daleko více. Ale teď už k samostatným filmům. ;)

1.Atonement (Pokání)
Film, který mě za poslední půlrok asi zaujal úplně nejvíce. Byla jsem z něj tak uchvácena, že ve mě emoce toho filmu doléhaly ještě dvě-tři hodiny a kdybych nešla spát, asi by to bylo ještě déle. Na tomto filmu se mi líbilo absolutně všechno. Možná bych měla jednu, nebo dvě výhrady, ale byly by to malichernosti. Líbilo se mi obasazení (James i Kiera jsou moji nejoblíbenější herci vůbec!), scénář, kulisy, děj, doba ve které se to odehrávalo, hudba ba dokonce i ten smutý konec mě tak jaksi uspokojil. Strašně hezký film, který má na csfd.cz (česko-slovenská databáze filmů) 84% čemuž se nedivím. Miluju ten film, opravdu. :)
2.Seven pounds (Sedm životů)
Další kulturní bomba. Řeknu vám, nejsem žádný uplakánek a jen málo lidí mě vidělo plakat, ale u tohodle jsem se slzám neubránila. Willa Smithe v hlavní roli jsem milovala, opravdu se mi v této roli velice zamlouval. Děj sem psát nebudu, já osobně jsem celý film pochopila až během posledních sedmi či desíti minut. Hodně emotivní, smutný a emocionální film, který bych ohodnotila ještě více, než 79%, jak je tomu na csfd.cz :) I tak je to ovšem 162. nejoblíbenější film diváků. Což je dost! :)

3.Pride & Prejudice (Pýcha a Předsudek)
Hned na úvod musím poznamenuat, že knížky Jane Austenové miluji. O to více jsem se bála filmového zpracování, jelikož jako pravý knihomol nemám ráda filmové zpodobnění knížek. Byla jsem více, než mile překvapena. Spíše bych řekla, že jsem byla ohromena. Film je skvělý, obsazení, kostými i kulisy taktéž a o hudbě ani nemluvím. Líbilo se mi, že ve fuilmu se mnohdy odehrávali zcela stejné rozhovory jako v knížce. A i když některé pasáže byly úplně jinak než v knížce, byla jsem mile spokojena a paradoxně se mi to líbilo. Zajímavé. S hodnocením na csfd.cz souhlasím i když bych film ohodnotila možná ještě více, než 82%. :)
P.S. tahle scéna patří mezi mé velmi oblíbené. Líbí se mi ta osobitost! :)

4.Becoming Jane (Vášeň a cit)
Na csfd není hodnocen moc dobře. "Pouhých" 65% je ale podle mě přehnaných. Ano, tento film sice neměl tak dobré zpracování, kulisy, hudbu ani kameru, ale celkový příběh mě doslova vtáhl do děje a zakázanou lásku jsem prožívala spolu s hlavními představiteli filmu. I tentokrát jsem byla velice spokojena s obsazením filmu a myslím, že James McAvoy i Anne Hatway zahráli své role opravdu chválihodně. Tento film si zaslouží své čestné místo v tomto žebříčku! :)

5.Lord of rings (Pán prstenů)
Nejsem jen milovnice zamilovaných dramat, to rozhodně ne. Celkově se moc na filmy nekoukám a když už mám chuť se na něco dívat, musí me to zaujmout, abych u toho vydržela sedět! A to se u všech dílů této triologie podařilo! Sice jsou to dlouhé filmy, ale opravdu se mi líbily. A líbilo se mi i to "duchovno", protože mi strašně moc připomínala mé námoženství. (Úúú, když řeknu náboženství tak to zní tááák hrozně!:D) Skrátka a jednoduše, jsou to moc pěkné a vysoce hodnocené filmy (90,90 a 87% na csfd!). Miluju je! :) Mimochodem, mou nejoblíbenější postavou je Sam! :)

6.Forrest Gump
Tento film asi zná každý. na csfd má 95% a je to 2.nejlepší a 1.nejoblíbenější film všech filmů. Souhlasím. Naprosto. Miluju ho. A i když já bych ho hodnotila asi krapet méně (pořád tady jsou i ty další filmy) mám ho moc ráda. Koukala bych na něj stále dokola a stejně by se mi neokoukal. :) I hudba filmu je skvělá (zvláště písnička Sweet Home Alabama) a Tom Hanks, který ztvárňoval Forresta podal velice dobrý výkon. Více snad ani říkat nemusím, všichni víme, jak skvělý film to je! :)


7.Pelíšky
Na české filmy moc nejsem, ale tento! Miluju ho! je skvělý. Úžansý humor, úžasná hudba, děj, obsazení, skrátka všechno je super. I na csfd je hodnocen velmi vysoce! Celých 91% a ohodnocení 14. nejlepší a 15. nejoblíbenější film. A já naprosto souhlasím. Děj je skvělý a myslím, že je tak moc hezky ukázana zlá doba komunismu. Nebylo to lehké... Tento film nesmí chybět o vánoční pohodě u nás doma! :)

8.Mamma mia!
A aby tady bylo od každého kousku opravdu něco, dávám sem i jeden muzikál, který miluju. Skutečně skvěle navodí letní atmosféru, člověk se nenudí a nutí ho to tančit. Příběh je myslím skvěle stvárněný a řecký ostrov dodává krásnou atmodféru. Obsazení je dokonalé (miluju Amandu jako herečku) a zkrátka celkově je to velmi vydařené. Je to sice dost věc vkusu, ale do toho mého se opravdu trefili! :) Na csfd docela nízké hodnocení (64%), ale jak říkám, je to věc vkusu. :)9. Amélie z Mormartru
Ta tady zaručeně nesmí chybět! SKvělá podívaná, dokonalá hudba i celkový příběh. Francii jsem si po shlédnutí tohodlě filmu ještě více zamilovala a teď opravdu toužím se jednou do ní kouknout. :) Také hodnocení csfd je vysoké, celých 86%, což je opravdu hodně. :) Více psát není třeba...


10.Seven (Sedm)
Teď, ke konci, mě napadá dalších tisíc, ještě zajímavějších a oblíbenějších filmů, které bych zde mohla vypsat, ale tohle není žebříšek TOP nejoblíbenějších filmů, ale zajímavých, které mě zaujaly. A to tento horo opravdu zaujal. Mám ho ráda. Viděla jsem opravdu hodně hororů a thrilerů a musím říct, že jen málokterý mě vtáhl do děje a bavil mě. Tento ale opavdu ano a moc. Možná je to námětem, možná tím, že hlavní role hríli Brad Pitt a Morgan Freeman. Ať tak či tak, moc ho mám ráda a tady rozhodně musí být.
 


Komentáře

1 Ta citlivá Ta citlivá | Web | 4. dubna 2011 v 22:38 | Reagovat

Miluji Pýchu a předsudek, Forresta Gumpa (u toho brečím jak želva), Pelíšky, Amélii a mám ráda i Pána prstenů a Mamma mia. Prostě ses celkem trefila do mého vkusu :))

2 dívka, jenž píše dívka, jenž píše | Web | 5. dubna 2011 v 19:37 | Reagovat

Ouu, samé parádní filmy, souhlasím se vším kromě filmu Sedm životů a Mamamia. Sedm životů jsem sice viděla před nějakým časem, ale asi jsem ho zcela nepochopila a moc mě nezaujal.. Mamamia jsem neviděla a ni po tom netoužím. Patří u mě do té kolonky filmů, které se mi zdají jako nepovedené komerčnosti (patří tam také Avatar, Stmívání, apod.)
Kdybych měla říct pár filmů, které mě zaujaly za nějakou poslední dobu, asi bych řekla: Varieté; Pan Nikdo; Má mě rád, nemá mě rád; Hříšný tanec 1; Zamilovaný Shakespear a Pošli to dál. Měla jsem teď asi spíš náladu na romantické filmy, i když měly myšlenku. Ale třeba takový film Pan Nikdo nebo Pošli to dál jsem filmy s hlubokou myšlenkou, ty určitě doporučuju..
Btw. mám nový blog tedy, jsem ta dívka, jenž za tebou měla přijet asi před třema týdny na mládež ;)) víš která? :) Ale pšššt ;):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.