Maličká změna.

24. března 2011 v 18:05 | Wake™ |  Dny, týdny, měsíce
Oh, je to krásné sedět si v pokojíčku, přemýšlet o životě (haha) a koukat se z okna na krajinu, která je v tomto čase nádherně oranžově zbarvená, jakoby někdo za těmi horami pořádal divokou disco párty! :D Ale opravdu. A ještě u toho posuchat Hey na na. ;) Někdy mi přijde debilní takhle si psát blog a říkám si, jak by mi asi bylo, kdyby moji známí na můj blog přišli a co by si o mě pomysleli někteří lidé. Napadají vás taky někdy takové myšlenky? A nebo známí, kteří toho o vás moc nevědí a teď by se tady dočeti takové hluboké myšlenky... Nevím jak vy, ale já tady píšu dost osobní myšlenky. Většinou se takhle ani ve slutečnosti nevyjadřuju před každým. A proto doufám, že nikdo nikdy nepřijde na to, kdo jsem. ;) Taky jsem se rozhodla, že už niky nebudu žádným blogerům dávat svůj fejsbůk a nebudu sem psát žádné jména a ani události, které se staly. Jo budu tady psát něco, ale už to budou spíš úvahy, názory, než deník. A je mi jasné, že spoustu příznivců ztratím a někdy svoje předevzetí ani nevydržím, ale bezpečnost, je bezpečnost...

Proč mám vůbec blog? Proč vy jste si založili blog? Ještě nedávno bych odpověděla, že je to skvělé se sem vypsat, když má člověk potíže či radost, že se tady skvěle navazují přátelství, ale čím dál tím častěji si říkám, je to opravdu tak? Vždyť snad nikdo není ve skutečnosti takový jaký je tady na blogu. To je jasná věc. A taky je na netu spousta úchylů a peďákáků. Zní to hrozně, ale bohužel je to tak. Tak proč sem zveřejńovat osobn věci, údaje, data, zážitky? Papírový deník je spolehlivější. Taky tedy poslední normální možností, proč blog mít je proto, abychom se zdokonali ve psaní, focení. A k tomu osobní zížitky či deníčky a různé údaje psát nemusím.
Takže se omlouvám, jestli někoho zklamu, nebo mu ublížím tím, že přestanu psát osobní věci a zážitky tak moc, jako jsem psala teď. Ale je to můj blog. A tím nechci ale říct, že nebudu psát jak se mám! Ale budou to více stručnější články a moc z nich nevyčtet. Hlavně se tady bude objevovat má tvorba či recence na písně a knížky (popřípadě módu). A teď už krapet z jiného soudku. Mám se fajn. Venku je jaro a teplo, sluníčko už opravdu hřeje a to i přes to, že venku je ještě studený vítr. Jsem za to nesmírně ráda, ty sluneční ráda mi zlepšují náladu a chuť jít do školy. ;) Strašně se těším na léto a i když se trošku bojím toho, že se nedostanu na tu školu, kam chci, tak i přes to se těším až (jestli) tam budu chodit. A tak celkově. Mám se parádně, venku je jaro a mě tu zrovna hraje Sweet Home Alabama! :) Jo a bude vystoupení baletu!! :))
Mějte se alespoń z poloviny tak pěkně jako já!
A užívejte si maličkostí! (Ne, není to fráze a opravdu to jde!)
A nebrblejte furt, můžete se mít i hůř.
Pac a pusu!
 


Komentáře

1 Ta citlivá Ta citlivá | Web | 24. března 2011 v 18:56 | Reagovat

Ano, mám to podobně. Vlastně stejně. Trochu se bojím, že můj blog bude někdy objeven. Z toho důvodu na něj nepíšu jména, přesné události a ani některé vyhraněné názory, podle kterých by mě bylo možné identifikovat :D
Mám papírový deník, kam si píšu téměř vše. A blog na netu opravdu používám spíš jako místo, kde se můžu vypsat z momentálních nálad..
A na škodu o určitě nebude, neboj :)

2 McLama Le Mur (dřív JuŽába :)) McLama Le Mur (dřív JuŽába :)) | 25. března 2011 v 15:00 | Reagovat

aloha Wake! jsem ráda, že se máš hezky. tvůj blog jen kvete (a to doslova) a každým dnem, kdy přijdu, se mi tu líbí víc. jak tu zmiňuješ ty důvody, proč vlastně mít nebo nemít blog, se mi líbí, a zároveň na mě doléhá taková ta nostalgie spojená s mým bývalým blogem, kde si uvědomuji, že bych se teď už taky vyjadřovala daleko jinak a měla bych tam míň dětinský články a hlavně bych si dala víc pozor na to, co tam o sobě píšu.
a moc se mi líbí nápad nepsat tolik osobních věcí, třeba jména - jak píšeš K. a A. a tak - vždyť je to i lepší, stejně je každýmu jedno, jak se kdo jmenuje...
měj se nádherně, užívej sluníčka a piš mnoho dalších bezva článků jako třeba zrovna tento, ale samozřejmě i těch o módě a o knížkách! už teď se těším :)
tvá McLama Le Mur, která na tebe  na svůj blog vzpoíná se slzami v očích.

3 wewe wewe | Web | 25. března 2011 v 15:03 | Reagovat

Mám trocha iný názor. :)
Podľa mňa je blog lepší než papierový denník, jednak preto, že sa tu človek môže anonymne a skutočne úprimne vypísať zo svojich pocitov, nájsť si spriaznené duše a je menšia šanca že ti ho niekto známy prečíta. Blog som si založila najmä kvôli tomu, aby mi doma denník nečítali a aby som sa nebála zo seba dostať úplne ,,všetko,,. Myslím, že zážitky sa dajú písať úplne normálne, pokiaľ tam nepíšeš adresy a priezvyská, nikoho nenapadne kto si. Ja blogujem už 5 rokov a nestalo sa mi ani raz, že by niekto na môj blog prišiel (okrem tých, ktorí o ňom vedia) Iste niekedy mám strach, napr. keď som na školskom počítači, alebo u niekoho cudzieho, preto radšej vždy vymažem históriu, inak sa vôbec nebojím, nemám obavy, pretože to čo píšem na blog, nikomu nepovie, moje meno, adresu, telefónne číslo. Osobne si myslím, že písať svoje osobné zážitky, trápenia, radosti je najlepšie, jednak v tom že si utriediš myšlienky, v tom, že ti ľudia môžu poradiť, že nebudeš mať pocit osamelosti, predsa len ťa podržia atď.. Toť môj subjektívny názor :) :)

4 Alessandra Alessandra | Web | 25. března 2011 v 16:07 | Reagovat

Souhlasím s tebou... ;) To nevadí, že si sem nebudeš už psát deník, tvé úvahy budou možná i lepší :) Těším se.

Jinak pěkný layout ;)

5 Wake.Adminka Wake.Adminka | Web | 25. března 2011 v 19:03 | Reagovat

[2]: Oh, děkuji Ti Juž. Taky na Tebe strašně ráda vzpomínám, ale fakt. A ještě častěji zajedu na tvůj blog, abych zjistila, jestli jsi se třeba nevrátila. Píšu ti tam i komentáře, ale mám pocit, že si je nečteš. Možná si nepřečtech ani tento. Každopádně, kdyby ano, nchi se zeptat, jestli jsi třeba nezměnila názor? Třeba by jsi taky už blogobala jenom v tom smyslu, že bys tady šla jednou za čas a nepsala bys tu tak osobní věci... Ráda bych s Tebou byla zase alespoň nějak v kontaktu...

[3]: Čásnetčně máš pravdu. Opravdu e to věc nározu. Nedávno jsem zaujímala doslova stejný názor ale zrovna mě se staa ta nemilá věc že na můj blog někdo přišel. A i já sama jsem našla už tři blogy mých známých. A čtu si je. A přitom jsem jim o tom neřekla. Protože se bojím jejich reakce. Ale zároveń se stydím že je čtu. je to složité... ;))

6 Coco Coco | 25. března 2011 v 21:47 | Reagovat

"A jak se vlastně jmenuje ten tvůj blog?" doslova mi vyrazila dnes odpoledne dech sestra. "Já ... totiž ... "pokouším se o nezaujatý, nadnesený výraz "já jsem ho už zrušila. Mě to nebavilo." Lžu s co nejsuverénnějším výrazem. "Hmm, aha, tak to jo." Při vysávání pak schválně, jakoby nic kroužím kolem ségry a kontroluji, jestli se náhodou nerozhodla moje tvrzení ověřit.
Ne, má drahá Wake, zničilo by mě, kdyby někdo známý přišel na můj blog.

Co se však povah týče, samozřejmě nemám ráda lacnou přetvářku a přihlouplé pochlebování, ale zastávám názor, že spousta lidí - alespoň tady, v našich "kruzích" - na blogu ukazuje svou skutečnou tvář, kterou z nejrůznějších důvodů nemůže v realitě naplno projevit. Soudím podle vlastního případu. Díky své "Mňauce" a lidem jako Ty mám příjemný pocit, že český národ ještě nebude takovým zdegenerovaným stádem s igelitkami v rukou :).

7 Teruna Teruna | Web | 26. března 2011 v 0:02 | Reagovat

Jelikoz muj blog zná hodně lidí z mého okolí, tak si na nic hrát nemůžu :-D. Jednu dobu mi to i štvalo, že nemůžu napsat uplně všechno, co bych chtěla, ale zase je fakt, že já blog používám spíš na to, abych si po dlouhý době přečetla to, co sem dělala před půl rokem a pokaždý se u toho náramně pobavim. Myslim, že je škoda, se takhle skrývat :-), ale jsem ráda, že už na tebe kontakt mám, neboj.. úchyl nejsem :-D.

8 jeanny jeanny | Web | 26. března 2011 v 17:45 | Reagovat

máš pravdu. je děsivý vědět, že kdokoliv známý by přišel na můj blog. v horším případě někdo, kdo by to jistojistě roznesl dál.. drbny.. známe..

9 Lady Ettel Lady Ettel | Web | 26. března 2011 v 23:36 | Reagovat

jsem ráda za to, že je můj blog anonymní..píšu si tu taky osobní myšlenky a zkutečně, jak to píši tak to je to jsem já..je fajn, že lidi, kteří to odsoudí mě za zády nepomlouvají a neukazují si prstem, jen si ty myšlenky na mém blogu prostě nepřečtou..a jsem ráda, že se najdou i takoví,  kteří ano

10 Ashley Ashley | Web | 27. března 2011 v 0:17 | Reagovat

Napadali ma na svojom prvom blogu, možno aj to bol taký maličký dôvod prečo som z neho odišla, ale ako vidíš, vrátila som sa s5 na blog. Hoci nový, ale vrátila. Takisto neplánujem písať mená a podrobné zážitky ale napríklad teraz, som jednu situáciu opísala. Takže to bude napokon tak, ako to na mňa v tú chvíľu príde :) raz úvaha, raz názor vyplývajúci zo situácie :) je fajn ak ti tu niekto napíše svoj uhol pohľadu pretože niekedy to dokáže otvoriť oči a vidíš veci inak :) blog je podľa mňa fajn ;-) ak o ňom nikto z tvojho okolia nevie (nikomu si to nepovedala) je to to najlepšie čo si mohla urobiť :) tak sa nič nemôže pokaziť...

11 S. S. | Web | 27. března 2011 v 11:12 | Reagovat

Ano, často myslim na to, co kdyby objevil muj blog ten a tamten. Popravdě, možná i proto jsem si změnila ted posledně svuj blog. Kdysi muj blog objevila moje nejlepší kamarádka. Za nic co se tam psalo (a že to kolikrát bylo namířeno zle i na její osobu)se na mě nezlobila a říkala at se rozhodně nebojím, že mi sem chodit nebude. Nechala jsem to být a dál jsem psala jakoby nic. Ale tak to nebylo. Něco se změnilo. Už jsem nemohla psát tak osobně. Už to prostě nešlo. Proto po celém pul roce měním blog a začínám odznova.:)
Myslím že Tvé články budou mít i nadále tolik čtenářu, protože podle mě jsou vážně krásně :)
PS: hodně štěstí s vejškou :)

12 B. B. | Web | 27. března 2011 v 11:14 | Reagovat

Z mého pokojíčku vidím akorát na dům souseda... super.

13 S. S. | Web | 27. března 2011 v 12:26 | Reagovat

Ježda, vážně? Jsem tele :D To se omlouvám. Já myslela že na vejšku, protože mi příde že píšeš jak nějaká 19ti letá holka :) Tak hdně štěstí teda se střední :)

14 McLama Le Mur McLama Le Mur | E-mail | 27. března 2011 v 19:33 | Reagovat

[5]:drahá Wake, to víš, na blog už nechodím, max jednou za čtvrt roku, kouknout, jestli někdo nenapsal. já nevím - když už jsem se jednou blogu vzdala, nějak se mi nechce zpátky... samozřejmě bych ho hrozně ráda měla, ale od té doby, co si vedu papírový, se mi do netového nějak nechce...
teď jsem se koukla na blog k sobě, tyjo ty jseš úžasná! strašně se ti omlouvám, že jsem ti neodepsala - nějak jsem se tam nedívala, zapoměla jsem. moc ti děkuji za povzbuzení s mládeží, a za to že jsi nezapoměla. jsem ráda, že jsem ti byla vzorem, a ač se známe jen přes blogy, jsem ráda, že si mě pamatuješ v tom hezkém světle (že poslouchám green day a tak :D). ne kecám, já jsem ráda, že jsem tě poznala. nějakým způsobem se mi blog nechce zakládat, prostě bych si pak už asi míň psala do papírového, a mě přijde papírový lepší.
hele, mám takový nápad - chodíš na mail? ráda bych si s tebou psala. ale místo do komentářů mi přijde malé. nevadilo by t, kdybychom si třeba psaly maily? já bych o to stála moc! třeba co se dělo ve škole a tak, prostě o tom, jak jsi mi psala. já budu akorát ráda, že se budu moct někomu živému svěřit :)
tak se těším na tvou odpověď a doufám že se nám podaří spojit.
tvůj nynější design je skvělý!
měj se, a zas někdy. Tvá McLama Le Mur.

15 S. S. | Web | 27. března 2011 v 19:50 | Reagovat

ne ale vážně :) nějak mi to tak přišlo no :)mně je 17 :)

16 Wake Wake | E-mail | Web | 27. března 2011 v 21:57 | Reagovat

[14]: Jasněže souhlasím, ale nejde mi na tvou emailovou adresu odeslat mail... :( Zkus mi ji napsat znova...

17 Betty Betty | Web | 28. března 2011 v 15:07 | Reagovat

O cudzích, alebo skôr až príliš blízkych ľuďoch na mojom blogu premýšľam a desí ma to každý deň.
Blog som si založila aby som sa mohla vypísať. Na druhej strane ma neskutočne priťahoval aj nejaký ten pocit, že predsa len nie som sama, ktorá má také detinské problémy, a keď vidím blogy ostatných cítim strašnú inšpiráciu, a niekedy len taký dobrý pocit z pekného článku veľmi pomôže.

18 McLama McLama | E-mail | 28. března 2011 v 19:01 | Reagovat

promiň, asi jsem místo com napsala cz... už se těším:)

19 Doumí Doumí | Web | 29. března 2011 v 17:23 | Reagovat

Já myslím, že je hloupost vypouštět mezi internetovou veřejnost svoje osobní informace, cokoliv, co by se v budoucnu dalo použít proti tobě. Mít pocity, myšlenky, názory atp. a podělit se o ně je něco jiného. Takže jen do toho. :)
Mimochodem, chválím krásný design blogu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.